>

no big words

NTXT graphics design site

To enjoy the site visual flavours, you have to enable Flash plugin and JavaScript in your browser.

NTXT logo

1 lutego 2008 Uruchomiłem osobną domenę do takich notatek: nobigwords.ntxt.net.

21 grudnia 07 Ważna data - koniec współpracy z redNetem. Zaczynamy pracować na własne konto. Właściwie, to po 7 latach wracam do starych zasad, bez pracy w trybie biurowym.

18 grudnia 07 Uff, uruchomiliśmy z Asią stronę si-senor.pl. Praca, nawet nad niewielką stroną, po godzinach normalnej pracy bywa ciężka. Jeszcze pozostało parę poprawek - cholerny nóż na w nakryciu leży ostrzem w złą stronę i trzeba zmienić kilka ujęć w filmie na okładce.

22 października 07 Ciekawostka, jak informatyzacja może ograniczać inwencję i takie codzienne urozmaicanie życia. Koleżanka z pracy nazwała jeden z plików, jaki mi przesłała nie po prostu, np. "materiały do katalogu.doc" tylko tak trochę specjalnie: "m a t e r i a ł y d o k a t a l o g u .doc". Na oko po prostu się wyróżnia, nic w tym złego. Ale spróbujmy się zastanowić, jak odnaleźć ten plik wśród tysięcy innych. Porażające.

17 maja 07 Dzięki temu, że redNet sporo wydaje na Google Ads, mogliśmy z Radkiem Pokludą uczestniczyć w pierwszym Google Day w Polsce. Po kilkunastu próbach kontaktu z ludźmi z Google nareszcie mogłem ich dotknąć ;-) Rozmowiałem z Erikiem Feron (wykład o AdSense) nt. dwóch pomysłów, jakie mi się nasunęły. Jeden to naturalna kontynuacja właśnie wprowadzanego LocalSearch, czyli komentarze i oceny do prezentowanych tam obiektów, np. lokalnych sklepów czy usług. O tym Eric wyraził się mniej więcej «Dont't be surprised if you see it next year...». Drugi pomysł jest bardziej skomplikowany, a wiąże się z AdSense i analizą lingwistyczną treści stron.

W naszych czasach trendy i mody pojawiają się bardzo szybko, czasem szybciej niż jakiekolwiek tradycyjne badania są w stanie je wychwycić. AdSense bada tylko to, co jest na stronie. Gdyby zaś losowo wrzucało niezwiązane z contentem tematycznie reklamy, oczywiście raz na jakiąś setkę odsłon, możliwe byłoby wychwycenie pozytywnych reakcji ludzi zainteresowanych produktami dość odległymi tematycznie od contentu.

13 maja 07 Dostaliśmy zaproszenie na otwarcie wystawy, czy raczej instalacji, pt. «Koguty» w ambasadzie Francji. Sporo ludzi, których nie mielibyśmy szans spotkać inaczej, wrażenie trochę kosmicznego świata. Kilka miłych rozmów, fajna architektura wnętrz. Same koguty trochę... pretekstowe. Autorzy wystawy: Dobra Grupa.

9 maja 07 Niezła strona: Logo Design History

29 kwietnia 07 Dodałem dziś stronkę z plikami potrzebnymi do używania bibioteki FPDF w PHP z polskimi znakami. Myślałem już, że to dawno zapomniany problem, ale dziś pojawił się mail z prośbą o pomoc.

24 kwietnia 07 Dziś, błąkając się między półkami Sephory gdy Asia wybierała jakieś cuda kosmetologii, zauważyłem ciekawostkę: jedno z pudełek Kenzo (Amour) było drukowane rastrem stochastycznym. Przejrzałem ze dwadzieścia innych, wszystko standard. To jedno inaczej. Ciekawe czemu. Robiło to firma Research Studios Nevilla Brody'ego, nic jednak nie piszą o szczegółach.

+ skomentuj